top of page

Wizyta koordynatora UNICEF w SPW Zabłocie

Zaktualizowano: 22 lis 2022

W dniu 27 września Słoneczna Przestrzeń Wsparcia na Zabłociu gościła reprezentantów Międzynarodowej Organizacji UNICEFu. Odwiedził nas Koordynator UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego w Polsce dr Rashed Mustafa Sarwar wraz z innymi przedstawicielami organizacji z centralnego biura w Warszawie i w Krakowie w tym między innymi: panią Agnieszkę Sochoń i panem Polatem Kizildag. W wizycie uczestniczyli także przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa w tym, pan dyrektor Dariusz Domajewski.

Przedstawiciele UNICEF i Urzędu Miasta Krakowa odwiedzili nasze centrum na kilka godzin, w czasie których mieli okazję zapoznać się bliżej z działalnością centrum. Udało im się porozmawiać z pracownikami Słonecznej Przestrzeni i zapoznać się z ich specjalizacjami oraz obowiązkami, jakie mają na terenie centrum. Dr Rashed, Unicef Koordynator, także zaangażował się w interakcję z dziećmi, które były tego dnia na zajęciach w Słonecznej Przestrzeni. Bawił się wraz z młodszymi dziećmi na naszej podłodze interaktywnej, grając i wykonując przy tym różne zadnia. Prowadził konwersację z nastolatkami, pytając, jakie są ich zainteresowania, jak trafiły do naszego centrum oraz jak się odnajdują na zajęciach.

Po oprowadzeniu gości po centrum wparcia, zaprosiliśmy ich na poczęstunek, przy którym wywiązała się rozmowa dotycząca dotychczasowych doświadczeń, jakie mamy, pracując na co dzień z dziećmi i dorosłymi dotkniętymi skutkami wojny.

Przedstawiciele UNICEF byli bardzo zadowoleni z działań, jakie realizuje Słoneczna Przestrzeń Wsparcia i jak spełniane są założenia projektowe. Mamy nadzieję, że współpraca z UNICEFem będzie długotrwała, aby projekt Słonecznych Przestrzeni Wsparcia mógł się cały czas rozwijać i nieść pomoc jak największej liczbie osób.


59 wyświetleń

Komentar


bottom of page