top of page

Wizyta 28 i 29 Listopada


Dnia 28 i 29 listopada Słoneczne Przestrzenie Wsparcia odwiedzili goście z kilku miast Polski w ramach Unii Metropolii Polskich Miast. Pierwszego dnia spotkanie odbyło się w Słonecznej Przestrzeni Wsparcia na Zabłociu. Wizyta miała na celu zapoznanie przedstawicieli z różnych instytucji większych miast polskich z projektami UNICEFu realizowanymi w Krakowie. Zawitali do nas przedstawiciele z kilku miast w tym: Warszawy, Lublina, Łodzi, Katowic czy Zabrza.


Pierwszego dnia, spotkanie na Zabłociu zostało poprowadzone przez Dyrektor Małgorzatę Niewodowską, koordynatora wszystkich ośmiu Słonecznych Przestrzeni Wsparcia, która zaprezentowała gościom koncepcję działania, strukturę pracy oraz ofertę centrów. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Wydziału Edukacji z Urzędu Miasta Krakowa (Dyrektorzy: Dariusz Domajewski, Magdalena Węgrocka-Szwalc oraz specjalista ds. projektu UNICEF -Tomasz Kobylański), dyrektorzy Krakowskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, przy których powstały centra wsparcia, a także pracownicy centrów. Po prezentacji nawiązała się dyskusja, gdzie goście zadawali pytania dotyczące projektu

SPW i dzielili się doświadczeniami z prowadzenia podobnych programów w swoich miastach.


Kolejnego dnia, 29 listopada, przedstawiciele miast polskich, zagościli w kolejnej Słonecznej Przestrzeni, tym razem na ulicy Zaleskiego, która specjalizuje się we wsparciu dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych oraz ich rodzin. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: pani Urszula Legawiec, expert ds. Edukacji Wielokulturowej, Maria Wojtacha, Krakowski Ambasador Wielokulturowości oraz Jelena Naumova, Asystentka Międzykulturowa, Dmytro Skoropadskyi, Asystent Wielokulturowy i Magdalena Mazur Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie. Uczestnicy aktywnie rozmawiali i dzielili się pomysłami na temat lepszej integracji dzieci ukraińskich z polskimi w szkołach rejonowych.


Odwiedzający bardzo pozytywnie odebrali wizytę w Krakowie, byli pod wrażeniem Słonecznych Centrów Wsparcia i ich działalności i mają nadzieję na możliwość realizacji podobnych projektów w swoich miastach.


9 wyświetleń

Comments


bottom of page